Центр швидкочитання та
ментальної арифметики

 

 Русский Українська

Слідкуйте за нами в соц мережах:

 • Facebook
 • Youtube
 • Instagram

Записатися на

БЕЗКОШТОВНУ
КОНСУЛЬТАЦІЮ

Захоплюючі
заняття в ігровій формі
Уникальні розвиваючі
програми для будь-якого
віку
Групи від 3 до 8 осіб,
індивідуальні та
дистанційні заняття

Тренуємо периферичний зір

Тренируем периферическое зрение

У кожної людини є два рівня зорового сприйняття — пряме і бічне. Прямим зором ми охоплюємо ту невелику ділянку поля, на якому фокусуємо погляд і можемо розглянути його до найдрібніших подробиць. Боковий, або периферичний зір, ми використовуємо, щоб розрізняти предмети за зоною фокусування, при цьому їх обриси ми бачимо в розмитій формі.

Було б помилковим назвати боковий зір постійною величиною, тому що в залежності від частоти і активності його використання, він може, як поліпшуватися, так і погіршуватися. Якщо ви помітили проблеми з боковим зором, виправити це можна цілком самостійно, але для цього потрібно регулярно виконувати ряд вправ.

Для чого потрібно тренувати боковий зір?

 • Щоб розрізняти більше об’єктів.
 • Щоб використовувати розширені межі зору і швидше орієнтуватися в різних (і часто екстрених) ситуаціях.
 • Щоб розвивалося мислення за рахунок того, що мозок обробляє більшу кількість інформації;
 • Без перебільшення можна сказати, такий навик може врятувати життя! Людина з натренованим зором здатна раніше помітити небезпеку і швидше прийняти правильне рішення. Особливо це актуально для водіїв, а також тим, хто займається екстремальними видами спорту.

Якщо опанувати периферичним зором на високому рівні, ми можемо використовувати його з великою користю. І є декілька ефективних способів, які однозначно допоможуть домогтися поставлених завдань.

Як тренувати периферичний зір?

Існує величезна кількість вправ тренувати бічний зір. Багато з них ви можете робити навіть на вулиці. Однак більшість з них вимагає спокійної обстановки, де ви зможете розслабитися і сконцентруватися на заняттях.

 • Сконцентруйте погляд на одній точці, дивіться прямо. Зіниці повинні залишатися без руху. Паралельно з цим потрібно зафіксувати предмети, які знаходяться внизу, зверху або збоку прямого зору.
 • У кожну руку візьміть по олівцю і виставте їх перед собою. Вам потрібно зосередитися на них і потім не поспішаючи розводити руки в різні боки, поки олівці не випадуть із зони фокуса.
 • Тренування зору при використанні великих фігур. Для виконання цієї вправи потрібно сісти на стілець і подивитися на картинки збоку. Постарайтеся віддалити картинки від центру фокуса якомога сильніше. Поступово завдання можна ускладнити, зменшивши розмір об’єктів.
 • Прикрийте долонею одне око, щоб ви могли бачити об’єкти збоку. Робити це потрібно з перекритим зором. Оскільки ця вправа займає досить багато часу, ви можете зробити спеціальну маску, перемежаючи двадцятихвилинні заняття в масці з двадцятихвилинним відпочинком.
 • Займайтеся по таблиці Шульге. Для виконання цієї вправи вам знадобляться спеціальні картки. Суть методу полягає в тому, щоб, безперервно дивлячись на червону крапку, розташовану посередині, читати цифри.

Скільки часу в день потрібно займатися тренуванням?

Вам знадобиться не більше 15-20-ти хвилин в день для тренувань периферичного зору. І вже скоро ви помітите, що картина навколишнього світу стала ширшою, а вже через місяць ви будете бачити набагато більше, ніж раніше.